OBÓZ OTAKU

Zbliżające się wakacje wprowadzają nas wszystkich w świetny nastrój, ale również motywują do intensywnych poszukiwań najlepszego wypoczynku. Jeśli chodzi o dorosłych to nie ma większego problemu, bardziej wymagające okazują się dzieci. Aby wypoczynek dla dziecka był udany, nie wystarczy poleżeć na plaży czy przejść się po górach. Dzieci potrzebują znacznie więcej atrakcji, ciągłego ruchu oraz przebywania z rówieśnikami. Taki wypoczynek jest dla nich najlepszy. Ile dzieci tyle przeróżnych zainteresowań i pasji. Na ich odstawie organizatorzy mają ogromną pulę możliwości tworzenie co raz to nowszych obozów i kolonii. Tak właśnie powstał obóz otaku. Dla mniej wtajemniczonych jest to obóz dla osób fascynujących się Japonią, kulturą japońską, kreskówkami z rodzaju anime i manga oraz wszystkim co wiąże się z tamtym regionem.

Obozy otaku organizowane są co roku dla licznych grup fanatyków świata japońskiego. Programy tychże obozów tworzone są starannie przez znawców kreskówek oraz kultury japońskiej. To oni najlepiej wiedzą czym zainteresować młodych fanów Japonii. Uczestnicy obozów otaku biorą udział w różnorodnych zajęciach. Między innymi rysowanie komiksów, przygotowywanie japońskich przysmaków, tworzenie postaci mangowych, tworzenie własnych strojów czy mnóstwo innych ciekawych zajęć. Poznają też kulturę Japonii i najlepsze ciekawostki , które każdy prawdziwy fan powinien znać.  Wszystko to pod okiem wykwalifikowanej i odpowiednio przygotowanej kadry. Są to ludzie z ogromną pasją do świata Japonii tak samo jak uczestnicy. Kochają oni przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie młodszym pokoleniom.

Chcąc posłać swoją pociechę na obóz otaku rodzice muszą liczyć się z niemałymi kosztami. W zależności od biura podróży oraz wybranej lokalizacji ceny obozów otaku wahają się od 1500 zł nawet do 3000 zł. Ale czego nie robi się dla dzieci i ich pasji. Z pewnością nie są to wyrzucone pieniądze, bo dziecko ma możliwość intensywnej nauki poprzez zabawę i warsztaty, poznaje swoich rówieśników, którzy interesują się podobnymi tematami, a wyjazd może być też inspiracją do późniejszego wyboru studiów, drogi życiowej czy pasji.

Na obozach otaku mile widziane są własne inwencje twórcze. Także śmiało uczestnicy mogą zabrać z domu ulubione kostiumy, przebieranki, komiksy czy figurki. Następnie każdy opowiada o zabranym przedmiocie, dzieli się doświadczeniami i ciekawymi historiami, oczywiście związanymi z magiczną Japonią.

Podczas obozów otaku nie może zabraknąć stałego punktu jakim są seanse japońskich kreskówek, które każdy prawdziwy fan Japonii uwielbia. Następnie uczestnicy siadają przy ognisku i długimi godzinami dyskutują na interesujące ich tematy. To świetna integracja dla całej grupy.

Oprócz zajęć tematycznych uczestnicy obozów otaku mają również inne ciekawe aktywności, takie jak wycieczki fakultatywne, ogniska, dyskoteki, a także chwile dla siebie i znajomych. Każdy z uczestników jest zadowolony ze spędzonego czasu. Polecamy obóz otaku dla każdego prawdziwego fana Japonii.

Kraj kwitnącej wiśni pasjonuje i inspiruje mnóstwo osób. Nic więc dziwnego, że obozy otaku sprzedają się nieporównywanie szybko. Ze względu na ogromne zainteresowanie obozami otaku, dostępność terminów jest spora, także z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here