cellulit

Terapie stosowane na ciało, to zabiegi, których głównym zadaniem jest poprawa wizerunku. Ingerencja we własne ciało może skutkować wielką odmianą, a efektem najbardziej popularnych działań są: modelowanie sylwetki, poprawa jakości skóry, niwelowanie zmarszczek, usuwanie cellulitu czy odżywianie całej cery. Które z działań przynoszą najbardziej oczekiwane rezultaty? Jak pozbyć się pomarańczowej skórki tworzącej się niemalże na całym ciele?

Aby móc poradzić sobie z problemem nieładnej, zwiotczałej i mało jędrnej skóry należ poznać definicję cellulitu. Czym on jest? Dlaczego powstaje na ciele człowieka? Jakie są przyczyny jego tworzenia się? Jak z nim walczyć?

Cellulit to pewnego rodzaju schorzenie, które dotyczy budowy skóry, a dokładnie tkanki podskórnej. Powstanie zaburzenia wiąże się w ujawnieniem się na ciele wielu zgłębień i guzków, które przypominają nierówną powierzchnię – wyglądem zbliżoną do skóry pomarańczy. Dlaczego tak się dzieje? Jakie można wyróżnić przyczyny starzenia się naskórka?

Tworzenie się cellulitu to stan, który może dotyczyć niemalże każdej osoby. Pomarszczona i zaniedbana skóra najczęściej występuje u osób starszych, a tworzenie się pomarańczowej skórki to przypadłość dojrzałych ludzi – tworzy się ona samoistnie z wiekiem. Jednakże nie zawsze. Istnieje również możliwość zmniejszenia efektów starzenia się skóry, jak również spowolnienie całego procesu. Które elementy są najczęstszymi przyczynami pojawienia się cellulitu? Oto kilka z nich:

– siedzący tryb życia,
– brak ruchu, aktywności sportowej,
– problemy z układem krążenia,
– stosowanie niektórych leków,
– zła dieta,
– mała ilość spożywanej wody,
– zbyt mocny ucisk na ciało – nosze za małej odzieży,
– używki, w tym palenie papierosów,
– wady postawy ciała i wiele innych.

Choć walka z cellulitem to proces długotrwały, męczący i uciążliwy, każda kobieta pragnie mieć piękne i gładkie ciało. Nowoczesne technologie stosowane w medycynie estetycznej dają możliwość usunięcia problemu i wspomagania prawidłowego rozwoju naskórka. Które zabiegi przynoszą najlepsze efekty?

Klinika medycyny estetycznej wrosinski.pl to miejsce przyjazne dla każdej osoby. Dzięki wykwalifikowanej i doświadczonej kadrze możliwe jest dobranie odpowiedniej metody i techniki działania dzięki, której ciało kobiety staje się młodsze, odżywione oraz atrakcyjne. Jakie zabiegi na cellulit stosowane są w profesjonalnym gabinecie piękności?

Wśród najbardziej popularnych sposobów na pomarańczową skórkę są:

– masaże wyszczuplające – działania dedykowane zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Tego rodzaju czynności mogą być wykonywane ręcznie, jak również z użyciem odpowiednich narzędzi. Tego rodzaju terapia niweluje nadmierna tkankę tłuszczowa zgromadzoną w jednym miejscu, wyszczupla, modeluje sylwetkę udrażnia żyły i likwiduje cellulit.

– karboksyterapia – zabieg dwutlenkiem węgla dzięki, któremu możliwe jest zniwelowanie okrągłości, jak również wygładzenie skóry. Gaz podawany jest za pomocą nakłuć malutką igłą, tak by dwutlenek dostał się pod skórę.

– endermologia LPG,

– zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej, itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here