Ile kosztuje transport mienia do Austrii?

Planujesz przeprowadzkę do Austrii? A może chcesz przewieźć do kogoś ważne mienie? W takim przypadku potrzebny będzie odpowiedni samochód do transportu. Ile to kosztuje?

Austria jest krajem dobrze połączonym z Polską pod względem transportu drogowego. Do celu możemy dostać się szybko i wygodnie autostradami. Koszty związane z transportem mienia do Austrii mogą być wtedy zróżnicowane i zależne od metody przewozu.

Mienie do kraju takiego jak Austria można dostarczyć na kilka różnych sposobów w zależności od jego gabarytów oraz naszych indywidualnych wymagań i możliwości.

Wynajem samochodu dostawczego do Austrii

Jeśli nie dysponujemy własnym samochodem dostawczym pozwalającym na transport mienia do Austrii, możemy zdecydować się na jego wynajem.

Wypożyczaniem samochodów dostawczych do Austrii zajmuje się wiele wypożyczalni samochodowych w całej Polsce – warto jednak wcześniej sprawdzić, czy oferują one usługi także międzynarodowo.

Za jeden dzień wynajmu samochodu dostawczego zapłacimy od około 200 do 400 złotych. Warto zwrócić uwagę, czy koszt dotyczy wynajmu z limitem kilometrów czy bez limitów – warto zdecydować się na ofertę bez limitu ze względu na odległość między Polską a Austrią.

Niektóre wypożyczalnie pobierają też jednorazową opłatę w przypadku wyjazdu za granicę. To koszt 200-400 złotych.

Usługi kurierskie do Austrii

Transport można zorganizować także z pomocą firm kurierskich. Najbardziej opłacalne jest nadawanie paczek o mniejszych gabarytach – wtedy zapłacimy za nie mniej.

Koszt nadania paczki kurierskiej dostarczonej pod drzwi w miejscowości w Austrii to od około 50 do 200 złotych w zależności od jej gabarytów oraz ciężaru.

Skorzystanie z pomocy firm transportowych i przeprowadzkowych

Trzecia propozycja to skorzystanie z usług firm transportowych i przeprowadzkowych. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy planowana jest przeprowadzka do Austrii. Wtedy można liczyć na pełne wsparcie fachowców w tej dziedzinie.

Firmy przeprowadzkowe oferują dodatkowe usługi oprócz samego transportu. W ich skład wchodzą między innymi:

  • przekazanie klientowi materiałów do pakowania
  • pakowanie i zabezpieczanie mienia
  • wynoszenie i wnoszenie mienia przez pracowników firmy – także gabarytów
  • transport do wyznaczonego celu
  • utylizacja mienia
  • magazynowanie mienia
  • sprzątanie po przeprowadzkach

Kompleksowa przeprowadzka do Austrii to koszt od około 1000 złotych do nawet więcej niż 10 000 złotych. Warto zwrócić się do firmy o indywidualną wycenę usługi na podstawie swoich wymagań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here