Monitor komputerowy z funkcją telewizora

Nie jest powiedziane, że musisz koniecznie inwestować w dwa sprzęty elektroniczne typu klasyczny telewizor oraz monitor do komputera. Bardzo często te dwa jakże charakterystyczne na dzień dzisiejszy urządzenia mogą się ze sobą stosownie przeplatać w swych funkcjach, a w zasadzie zamiast dwóch, możesz nabyć jeden, który będzie zawierał w sobie opcję obu.

Jak to możliwe? O tym dowiesz się z poniższego poradnika, do lektury którego serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Jeżeli połączysz funkcje komputerowego monitora oraz standardowego telewizora w postaci jednej obudowy, naprawdę sporo zyskasz. Po pierwsze, wiąże się to z ogromną ergonomią. Zajmujesz dużo mniej wolnej przestrzeni, co stanowi rewelacyjne rozwiązanie do stosunkowo niewielkich powierzchni, powiedzmy kawalerek czy małych gabinetów bądź pomieszczeń biurowych.

Ponadto to komfort pracy. Nie musisz się odrywać, patrząc raz na jeden ekran, raz na drugi. Wreszcie po trzecie – to duża redukcja kosztów. Nie da się ukryć, iż kupujesz dosłownie jeden sprzęt, a nie dwa osobne.

Rozwiązanie od Samsunga

Jednym z ciekawych wyborów w tym zakresie urządzeń dwóch w jednym jest Samsung LT24E390EW, który posiada specyficzną matrycę – jej przekątna wynosi 24 cale, z kolei rozdzielczość to 1920 na 1080 pikseli.

Urządzenie odznacza się dość prostą, wręcz śmiało można stwierdzić – minimalistyczną podstawą, jaka ma formę litery T, a do tego opatrzony został cieniutkimi ramkami. W konsekwencji tego prezentuje się nowocześnie. Jest elegancki a przy tym świetnie sprawdza się pod względem technicznym i praktycznym.

Jeżeli chodzi o przejście z opcji trybu monitorowego na telewizorowy, to w przypadku tego wariantu od Samsunga, jest to przeskok naprawdę błyskawiczny. Co więcej, jest tez funkcja podzielenia ekranu, a w ten sposób za jednym zamachem, w tym samym czasie da się korzystać z obu możliwych opcji jednocześnie.

Monitor komputerowy z funkcją telewizora

Producent przewidział tu także dodatkowe udogodnienie jakim jest nie tylko zestaw portów dodatkowych, tj. 2 x HDMI, 1 x D-Sub, ale także dostępne jest gniazdo SCART, minijack, port USB oraz złącza komponentowe i kompozytowe a także slot CI.

Propozycja od LG

LG 22MT44DC-PZ to kolejny warty obejrzenia sprzęt elektroniczny, który podoła jako telewizor i monitor komputerowy jednocześnie. Posiada matrycę HD zrobioną z zastosowaniem innowacyjnej technologii IPS, która umożliwia zapewnienie świetnych kątów widzenia.

Te kąty widzenia wynoszą w pionie i poziomie dokładnie 178 stopni. Jeżeli natomiast chodzi o klasyfikację tunera telewizyjnego, to spełnia on standardy DVB-T oraz DVB-C. Drugi z nich natomiast jest stworzony dla korzystających z telewizji kablowej. Przyda się, inwestując w tenże sprzęt postawić jednakże również na właściwy rozdzielacz, ponieważ LG proponuje tylko jedno wejście HDMI.

Niemniej jednak warto na ten model popatrzeć, ponieważ nie jest to szczególnie kosztowny wydatek, zaś możliwości jakie daje są naprawdę szerokie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here