święty mikołaj

Z pewnością nam jako dzieciom sprawiło to dużą zagwozdkę. Co natomiast jeśli nasze dzieci zadadzą nam takie pytanie? Maluchy z natury są dociekliwe i chcą poznać wszelkie mechanizmy działające na świecie. Pytają o różne drobnostki, ale czasami zdarza się, że wpędzą nas samych w zakłopotanie. Jak wówczas opowiedzieć dzieciom? 

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/skad-pochodzi-swiety-mikolaj/

Skąd pochodzi święty Mikołaj? – „Oto jest pytanie”

Pamiętaj, że dzieci nie oszukasz. Bardzo szybko łączą wątki i zadają coraz to inne pytania. Staraj się odpowiadać prosto. Nie wymyślaj historii, której nie będziesz mógł później powtórzyć. Bądź zatem uważny i rozważnie dobieraj słowa.

Nie skupiaj się tylko na świętym Mikołaju. Podczas opowiadania, staraj się mówić o tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Wspomnij o tradycjach, kiedy byłeś dzieckiem. Z pewnością odpowiedź nabierze wtedy magiczności. 

Święty Mikołaj z Miry

Jeśli chodzi o religię, pierwszym świętym Mikołajem był ten, pochodzący z Miry. Był on biskupem, który był bardzo bogaty. Swoje bogactwa przekazał na podarunki, które po kryjomu wręczał ubogim. To dlatego dzisiaj Święty Mikołaj zostawia prezenty pod choinką w ukryciu. To właśnie on według religii jest pierwowzorem współczesnego świętego Mikołaja.

Kilka słów o dziejach Świętego Mikołaja

Legenda o Świętym Mikołaju przez pewien czas ucichła. Drugie życie zostało Świętemu Mikołajowi dane, wówczas gdy na ekranach telewizorów pojawiła się reklama Pepsi. To tam Święty Mikołaj zyskał drugą popularność. Jednak to nie jedyny przypadek. Znany nam może być również Święty Mikołaj ze swoją siedzibą w Laponii. To właśnie tam trafiają wszystkie listy grzecznych dzieci. Kolejnym znanym Świętym Mikołajem jest ten z Grenlandii, a także Święty Mikołaj z Alaski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here