Playroom - pokój zabaw dla dzieci

Niestety największą zmorą współczesności jest szeroko postępująca komputeryzacja, która oczywiście niesie za sobą rozwój cywilizacyjny i szereg wynikających z tego zalet, ale także to siedlisko wielorakich uzależnień.

Nawyki polegające na notorycznym ślęczeniu przed telewizorem czy szklanym ekranem monitora okazują się szczególnie groźne dla naszych latorośli, zatem warto jest zwrócić uwagę na to, aby dzieciaki od tych wynalazków dwudziestego pierwszego wieku w jakiś sposób skutecznie odciągnąć.

Jak? O tym przekonasz się, zgłębiając nasze wskazówki zawarte w poniższym artykule tematycznym poświęconym konstruowaniu krok po kroku efektownego playroomu.

Na początek

Na wstępie konieczne jest przygotowanie między innymi pokoju zabaw od strony technicznej. Mianowicie rozumiemy przez to wydzielenie właściwej przestrzeni w domu. Tu pod uwagę weźmy fakt, czy w grę wchodzi powiedzmy kilkoro dzieciaków w różnych przedziałach wiekowych czy też jedno małe dziecko.

Im mniejsze, tym bardziej kreatywnie trzeba podejść do wizualizacji jego czterech kątów. Dlaczego? Dlatego, iż maluch dopiero rozwija swoje zmysły, ćwiczy wzrok, zatem nie ma się co dziwić, że kolory – intensywne, nierzadko mocno kontrastowe, wesołe, pozytywnie wpłyną na rozróżnianie barw, ich kojarzenie, rozwój wzroku.

 

 

Warto rozważyć odcienie pastelowe, a także możemy zrezygnować z klasycznych farb na rzecz nalepek naściennych. Poza naklejkami również występują dziś na rynku bwykończeniowym także bardzo popularne fototapety. Są także opcje malowania wzorów z wykorzystaniem równie charakterystycznych szablonów malarskich.

Z czasem takie formy wykończeniowe możemy łatwo zedrzeć z muru czy zastąpić bezproblemowo innymi. Warto również wspomnieć o tym, aby te cztery dziecięce kąty były w jak najbardziej cichej części domu, aby nie znajdowały się w miejscu, gdzie tuż obok jest pokój telewizyjny czy balkon, zza którego wydobywają się dźwięki.

Krok kolejny

Playroom z prawdziwego zdarzenia musi również obfitować w wielorakie zabawki. Warto wspomnieć o takich akcesoriach, które będą interaktywne, czyli mają one na celu stymulowanie rozwoju Twojego brzdąca. Warto zasięgnąć w tym przypadku porady ze stron poświęconych rozwojowi maluchów w różnych przedziałach wiekowych, ale także przyda się umiejętne czytanie oznaczeń widniejących na opakowaniach zabawek.

Powinna na nich znaleźć się symbolika pokazująca do jakiego wieku jest zalecany dany przedmiot. Aby kształtować dziecięcą wyobraźnię, na pewno nie zaszkodzi postawić na rozliczne akcesoria malarskie, w tym kredki, flamastry, mazaki, pastele, farbki, papiery kolorowe i czyste kartki, na których będą powstawały nietuzinkowe przedstawienia. Postawmy też na kolorowanki, malowanki, a także na gry planszowe, które pozwalają kształtować liczne zdolności dziecięce i pobudzają zmysły oraz uaktywniają do pracy szare komórki. Znakomitą atrakcją playroomu dobrze rozplanowanego okazuje się też tablica kredowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here