tabele kalorii
fot. pixabay.com

Dbając o dietę i przestrzegając jej ustaleń bardzo ważne jest to byśmy kontrolowali ile kalorii sobie dostarczamy do organizmu, a także ile ich spalamy. W tym celu z pomocą przyjdą nam tabele kalorii oraz ich spalania. Jak z nich korzystać? Objaśniamy!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/tabela-spalania/

Tabele kalorii

W tabelach kalorii masz zawarte wszystkie informacje, które opisują zawartość kalorii w danym produkcie. Znajdziesz w nich również podział na odpowiednie składniki, które znajdują się w produkcie, a więc dowiesz ile dany produkt ma białka, tłuszczów oraz węglowodanów w skali jednego grama na sto gramów danego produktu.

Tabele kaloryczne są bardzo użyteczne dla osób, które dbają o swoją dietę, a także dla tych, którzy muszą jej pilnować ze względu na swoje choroby. Tabele kaloryczności produktów również pozwalają nam uzyskać cenną wiedzę, ile kalorii wprowadzamy do swojego organizmu w ciągu danego dnia.

Niegdyś korzystało się z tabeli, które posiadały opisy poszczególnych produktów w formie ściągi lub książeczki. Obecnie możemy korzystać z elektronicznych wersji tabeli kalorycznych, które obliczają nam ile zjedliśmy kalorii w ciągu dnia, jeśli wpiszemy do nich produkty oraz ilości zjedzonych produktów.

Również możemy korzystać z tabeli kalorii, jeśli chcemy obliczyć, ile kalorii posiada nasze upieczone ciasto albo chleb. Wówczas wprowadzamy wszystkie składniki oraz ich wagę, a następnie rozdzielamy całość wyniku przez 100g i wiemy ile kalorii ma dana porcja.

Tabele spalania kalorii

To ważna tabela dla osób, które ćwiczą i pragną zgubić kilogramy. Mogą się z niej dowiedzieć ile straciły kalorii w ciągu wykonywania danych czynności czy sportu. Tabele spalania kalorii obecnie występują w postaci elektronicznych kalkulatorów, które obliczają nam spalone kalorie wg czasu trwania danej aktywności, naszej wagi oraz wieku. Wówczas mamy dokładniejszy pomiar i rzeczywistą ilość spalonych kalorii.

Przeczytaj też: http://www.mooseart.pl/kettlebell-na-czym-polega-ich-fenomen/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here