Zdrowe soki – wybrać produkt z owoców czy warzyw?

0
1286

Coraz więcej mówimy na temat zdrowego odżywiania. Na szczęście świadomość ludzi rośnie, dlatego możemy spodziewać się, że za kilka lat, zdrowe nawyki i konsumpcja dużej ilości warzyw i owoców będzie standardem. Jednym ze sposobów, dzięki którym możemy przyjmować witaminy i minerały, są między innymi zdrowe soki, które dostępne są obecnie we wszystkich sklepach spożywczych – zarówno tych małych, średnich, jak i dużych.

Jakie produkty wybierać, by cieszyć się doskonałym samopoczuciem, odpowiednią pracą organizmu i dużą ilością energii? Spróbujemy Wam w dalszej części materiału przedstawić zdrowe soki na bazie warzyw i owoców, które będą wspierać Wasze codzienne działania w sposób satysfakcjonujący! Niezależnie od wyboru, będą doskonałym uzupełnieniem – zwłaszcza jeśli na co dzień Twoja dieta nie dostarcza odpowiedniej ilości mikroelementów do organizmu.

Soki z warzyw

Trzeba przyznać, że jest to produkt znacznie mniej lubiany przez konsumentów i smakoszy. Dzieci rzadko kiedy lubią smak soku z takich warzyw jak:

– marchew,
– pomidory,
– buraki,
– seler,
– wieloskładnikowe kompozycje.

Nic dziwnego! Ich smak jest znacznie bardziej wyczuwalny, niż w przypadku połączeń obiadowych. W takich wypadkach należy sięgać po połączenia z owocami, np. soku z marchwi i bananów, buraków i jabłek lub innych dostępnych w sklepach. Możliwości jest naprawdę wiele, a jeśli sami chcecie przygotowywać zdrowe soki w swoim domu, warto inspirować się dostępnymi propozycjami na sklepowych półkach.

Soki z owoców

Takie propozycje są dużo chętniej wybierane zarówno przez młodszych, jak i dorosłych klientów. Nic dziwnego, są w one w końcu słodkie i odświeżające, dlatego perfekcyjnie sprawdzą się w wakacje, gdy temperatury zaczynają pokazywać wartości przekraczające 20 stopni. Zdrowe soki z owoców można wykonać niemal ze wszystkiego, więc jeśli macie w swoim domu mikser, sokowirówkę lub wyciskarkę, próbujcie eksperymentować – gęstość i słodycz zależna jest od Waszych propozycji.

Co warto wykorzystać? Świetne są propozycje wykorzystujące arbuza, kiwi, limonkę i inne cytrusy. Są one bardzo wodniste, dlatego soki będą rzadkie, kwaśne i świeże. Dodając kilka kostek lodu, jedna szklanka powinna schłodzić Was i napoić na pewien czas. Pamiętajcie, by mimo wszystko nie przesadzać i pić dużo wody, ponieważ w okresie wzrostu temperatur, zdrowy dorosły człowiek powinien pić około 2-3 czystej wody. Zależy od tego często stan Waszego organizmu i samopoczucie, dlatego nie wolno lekceważyć zaleceń lekarzy specjalistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here