Czarter jachtów w Chorwacji w krokach

Rejs to doskonały pomysł na wakacje. Niemniej jednak chłód Bałtyku nie zachęca, a jeziora mazurskie wielu osobom, mówiąc wprost – przejadły się już. Dlatego też warto zastanowić się nad inwestycją w rejs zagraniczny, a konkretniej – w rejs po wodach chorwackich. Jak załatwić taką przygodę?

1) odpowiednie dokumenty

Na początek warto wspomnieć, że choć czarter jachtów w Chorwacji jest generalnie bardzo prosty, to jednak wymaga podjęcia pewnych działań i posiadania pewnych dokumentów. Wśród nich przede wszystkim będzie świadectwo radiooperatora oraz patent sternika jachtowego.

Te dwa dokumenty musi posiadać co najmniej skipper, czyli osoba kierująca łodzią. W przypadku braku świadectwa radiooperatora nic się nie stanie – bardzo wiele ośrodki organizuje taki kurs zaledwie w ciągu jednego dnia. Z kolei, jeśli nie posiadamy dużego doświadczenia jako sternik jachtowy – też nic się nie stanie. Jeżeli jednak nie posiadamy tego dokumentu, to trzeba będzie koniecznie zainwestować w rejs ze skipperem.

2) odpowiednie firmy

Drugim krokiem na drodze ku świetnej, wakacyjnej przygodzie, jest oczywiście znalezienie odpowiedniej firmy, która zajmuje się czarterem jachtów w Chorwacji. Co ciekawe -nie musimy się tu porozumiewać po angielsku, ponieważ obecnie pomoc w organizacji takich rejsów ma w swojej ofercie także wiele polskich firm.

Po znalezieniu firmy przyszedł czas na dokładniejsze ustalenia. Przede wszystkim trzeba wybrać łódź, jaka by nas interesowała, zaplecze, to co chcemy mieć dodatkowo przygotowane, ubezpieczenie. Oczywiście należy także uzgodnić termin oddania i wypożyczenia łodzi.

3) odpowiednie przygotowania

Na koniec zostają nam już tylko i wyłącznie odpowiednie przygotowania. Co to w zasadzie oznacza ? Otóż generalnie nie za dużo. Chorwacja bowiem to wspaniały, ciepły, pełen słońca kraj. Należy wziąć tylko nieliczne cieplejsze rzeczy na wypadek wystąpienia silniejszego wiatru na morzu.

Ponadto oczywiście warto zaplanować sobie trasę rejsu, jednak nie musimy się jej bardzo ściśle trzymać. W końcu taki rejs ma być dla nas przyjemnością, a nie reżimem, a ponadto praktycznie każde miasteczko nad wodą w Chorwacji oferuje pełen dostęp do zacumowania, noclegu czy lokalnej tawerny.

Czarter jachtów w Chorwacji organizuje Agencja żeglarska Kubryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here