Urodziny dziecka – co uwzględnić podczas organizacji imprezy?

Jak zorganizować urodziny dziecka? O czym pamiętać? Pytania tego rodzaju często pojawiają się w ustach rodziców, których zadaniem jest przygotowanie przyjęcia dla malucha. Oto kilka spraw, które należy zaplanować odpowiednio wcześniej.

Data i czas

Najważniejszą sprawą jest ustalenie terminu przyjęcia. Imprezy nie zawsze organizowane są przecież dokładnie w dniu urodzin. Często też rodzice decydują się na dwie oddzielne uroczystości – jedną dla najbliższej rodziny (np. dziadków, cioć, kuzynów, chrzestnych), a drugą dla rówieśników. Ważne więc, by przeanalizować, jaki termin będzie najlepszy. Nie da się ukryć, że najbardziej komfortowe są weekendy, gdy większość osób ma wolne od pracy.

W przypadku kinderbalu warto ustalić również orientacyjnie czas trwania zabawy. Mali goście przywożeni są przez swoich rodziców, którzy powinni zostać poinformowani, o której muszą stawić się po odbiór latorośli. W przypadku urodzin dla dzieci w lokalach, zwykle koniec następuje po 2-3 godzinach. W domu nie ma takiego ograniczenia, ale warto choć mniej więcej zaplanować czas trwania imprezy.

Liczba gości

Lista gości to często problem – dziecko chciałoby zaprosić całą grupę czy klasę, a przecież nie zawsze jest to możliwe. Prywatny dom lub mieszkanie w bloku nie są w stanie pomieścić więcej niż kilkunastu osób. Warto pamiętać też, że mali ludzie mają zwykle mnóstwo energii, zatem nie można oczekiwać, że grzecznie zasiądą w miejscu.

Z tego powodu wielu rodziców decyduje się na urodziny dla dzieci poza domem, czyli np. w sali zabaw. Firmy, które oferują taką możliwość, uzależniają jednak jej koszt od liczby gości. Trzeba zatem mieć na uwadze własne możliwości finansowe.

Temat przewodni zabaw

Urodziny dla dzieci nie mogą być nudne – trzeba uczestnikom imprezy zaproponować atrakcyjne dla nich zabawy. W przeciwnym razie kilkulatki zaczną z braku zajęcia wymyślać własne formy spędzenia czasu, niekoniecznie takie, które odpowiadałyby dorosłym.

Dużym ułatwieniem jest przewodni temat imprezy. Urodziny dla dzieci mogą być związane z ulubioną postacią z bajki, hobby czy sportem. Warto pomyśleć o zamówieniu animatora, który będzie nie tylko pomysłodawcą zabaw, ale także koordynatorem ich przebiegu. Wynajęcie takiej osoby znacznie ułatwi zorganizowanie urodzin dla dzieci, zarówno w sali zabaw, jak i w domu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here