gorset w stylu gotyckim
fot. pexels.com

Wiele kobiet preferuje bardziej oryginalny ubiór niż przyjęte konwenanse modowe. Nierzadko wiele z nich lubuje się w stylu gotyckim, a ten nie obejdzie się bez odpowiedniego gorsetu! Jak dobrać sobie odpowiedni gorset? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Zobacz też: https://www.moda.info.pl/gotycki-gorset-jak-znalezc-ten-idealny-dla-siebie/

Krój

Gorsety mają różne kroje. Jedne są dłuższe i sięgają do bioder, inne są krótsze i kończą się na wcięciu w talii. Dodatkowo niektóre z nich mają bardziej zabudowaną górę, np.: miseczkami, inne mogą kończyć się pod piersiami.

Gorsety są również inaczej zapinane. Mogą być wiązane z tyłu, zapinane na haftki albo mogą być zapinane z przodu, jak niektóre ze staników. Wybierając gorset zwróćmy uwagę na to, jaki krój chcemy i do czego właściwie będziemy go nosić.

Gorsety mogą mieć różne przeznaczenie, możemy je nosić na gołe ciało, na bluzkę, pod sukienkę albo na – wszystko zależy od naszej wizji stroju z gorsetem w roli głównej.

Fason

Prawdziwie gotyckie gorsety powinny zawierać w swoim fasonie pazur, który podkreśla ich mroczny styl. Mogą być wykonane z różnych materiałów, np.: z atłasu, tafty lub skóry czy materiałów skóropodobnych. Taki gorset to nie lada sztuka i każdy z nich jest wykonany bardzo kunsztownie w dbałości o najmniejszy nawet detal. A co za tym idzie ich cena jest również wysoka. Jednakże warto zapłacić więcej za porządną jakość!

Dobierając gorset przymierzmy kilka różnych fasonów i sprawdźmy, w którym nam jest najlepiej i który podkreśla nasze walory, a więc wcięcie w talii, szerokość bioder oraz biust. Gorset ma za zadanie ściągnąć wszystko i nadać figurze kształtu opływowego z uwydatnieniem biustu.

Dobrze dobrany gorset prezentuje się naprawdę niesamowicie na sylwetce damskiej, zatem jeśli planujesz jego zakup, to poświęć trochę czasu na znalezienie odpowiedniego fasonu! Pamiętaj, ze to ty go będziesz nosić i wyróżniać się z tłumu, zatem zdecydowanie warto zainwestować w taki zakup!

Przeczytaj też: http://www.chreduta.pl/dobieranie-oprawek-do-okularow-korekcyjnych/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here