Co łączy ławkę w parku, stojak na rowery przy głównym skwerze oraz słupki grodzące chodnik od jezdni? Nazwa, mianowicie tego rodzaju elementy określane są mianem mebli miejskich. Korzystając z owych elementów architektonicznych miejskiego krajobrazu nie zastanawiamy się w jaki sposób zostały one stworzone. W dzisiejszym artykule odpowiemy sobie na to pytanie. Zapraszamy do lektury!

Dobry projekt to podstawa

Projekt mebla miejskiego jest wyjątkowo złożony, bowiem uwzględnia nie tylko jego rodzaj oraz zastosowanie, ale także miejsce usytuowania. Inny szablon dotyczyć będzie ławki w parku, a jeszcze inny tej obecnej na przystanku autobusowym. Podobnie rzecz się ma z innymi meblami, które kreują industrialny krajobraz naszego miasta. Istotnym elementem jest także obecny w danym czasie trend. Oczywisty jest fakt, iż nowoczesne osiedla w styli modernistycznym wymagają podobnych rozwiązań w kwestii kreowania architektonicznego mebli.

W jaki sposób powstają meble miejskie?

Do produkcji mebli miejskich stosuje się rozmaite materiały. Najczęściej są to elementy posiadające odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne. Wspomniane elementy powinny być także odporne na wilgoć, która doskwiera meblom zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Kolejnym ważnym aspektem jest regularne czyszczenie oraz malowanie – czynności te walnie przyczynią się do wydłużenia żywotności poszczególnych elementów. Cykliczna konserwacja oraz profesjonalna produkcja sprawi, że meble miejskie posłużą nam na długie lata. A skoro o profesjonalnej produkcji mebli miejskich mowa, to nie sposób nie wspomnieć o specjalizującej się w tej kwestii marce Metaltech. Doświadczeni fachowcy, wybitni projektanci oraz znakomici inżynierowie sprawią, że meble miejskie nabiorą nowego wyrazu i idealnie wkomponują się we współczesny krajobraz Twojego miasta. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na oficjalnej stronie internetowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here